Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 03 oktober 2019

Kontaktuppgifter

Hitta till Valdemarsro gymnasium

Besöksadress
Källvattengatan 2

Postadress
Valdemarsro gymnasium
Källvattengatan 2
205 80 Malmö

Reception
040-34 68 66
vrogys@malmo.se

ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNING
VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexter.länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolledning & administration

SKOLSEKRETERARE
Annika Andersson
0708-42 43 07
annika.andersson138
malmo.se


REKTOR
Mikael Follrud
0766-35 24 72
mikael.follrud@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
Johan Jakobsson
0729-83 62 43
johan.jakobsson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
Martina Gregorius
0708-55 19 98 martina.gregorius@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
Therese Neldeborn
0729-81 99 43 therese.neldeborn@malmo.se

SEKTIONSCHEF
Daniel Kåreda
0766-12 04 54 daniel.kareda@malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Stephanie Malmros
040-34 68 68 / 0702-34 68 44
stephanie.malmros@ malmo.se

 

Stephanie har bland annat kontakt med skolans olika praktikplatser och hjälper dig när det är dags med din praktikperiod.

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Eva Lundström
040-34 29 57 / 0766-23 23 40
eva.lundstrom@malmo.se

SPECIALPEDAGOG
Malena Ring

malena.ring@malmo.se

KURATOR
Britt-Marie Larsson
040-34 29 36 / 0768-79 66 64
britt-marie.larsson@malmo.se

KURATOR
Dan Sigurdson 0723-50 22 61
dan.sigurdson@malmo.se

Skriv till oss




Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs mer om hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter. * (obligatorisk)
Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs mer om hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter.

Foto: Freddy Billqvist